Instrukcja stosowania SauerstoffAktiv

Instrukcja ..::

Instrukcja stosowaniaSauerstoffAktivTa instrukcja zawiera ważne informacje o produkcie SauerstoffAktiv..


SauerstoffAktiv – natychmiastowa pomoc przypadku dużego niedoboru tlenu.


SauerstoffAktiv dostarcza ważnego dla życia tlenu w sposób natychmiastowy. Dzięki dużej zawartości substancji odżywczych w zbiorniku wodnym w trakcie cieplejszych pór roku mogą rozwijać się i kwitnąć algi, które w przypadku ich obumierania opadają na dno zbiornika wodnego jako szlam i tam są rozkładane przez bakterie przy zużyciu tlenu; może wtedy dochodzić do niebezpiecznych deficytów tlenu i umierania ryb w biotopie.


Zakres zastosowania:

Wszystkie organizmy żywe w stawie potrzebują tlenu. Aby uniknąć niedoboru tlenu w przypadku wysokich temperatur i zbyt wysokiej obsady, SauerstoffAktiv powinien być stosowany przy pierwszych objawach niedoboru. Również życie mikrobiologiczne, które jest niezbędne dla każdego stawu, potrzebuje tlenu i jest aktywizowane poprzez zastosowanie SauerstoffAktiv. W przypadku dużego osadu szlamu i tworzenia się namułu organicznego SauerstoffAktiv przeciwdziała tworzeniu się trujących biogazów i uwalnia wodę od nieprzyjemnych zapachów. Biologiczna zdolność biotopu stawu do samooczyszczania się zostaje w sposób długofalowy polepszona. SauerstoffAktiv usuwa w możliwie krótkim czasie zmętnienia z wody stawowej. Woda staje się znów krystalicznie przejrzysta i odzyskuje swoją czystość.


Działanie i korzyści:

SauerstoffAktiv dostarcza do wody stawowej pilnie potrzebny do życia tlen natychmiast po jego dodaniu. W miesiącach letnich lub po zwiększeniu obsady w stawie dochodzi ze względu na wysoką temperaturę do deficytu tlenu. Ryby tkwią przy powierzchni wody ciężko oddychając. Sauerstoffaktiv ponownie zwiększa zawartość tlenu w wodzie stawowej. Silny wzrost alg (zielona mętna woda i algi nitkowate)

wiosną i latem poprzez fotosyntezę alg i związane z tym oddawanie tlenu do wody dociera do wody stawowej zbyt dużo tlenu, symptomy u ryb są podobnie niebezpieczne jak przy niedoborze tlenu, w takim przypadku SauerstoffAktiv pomaga ponownie uregulować optymalną wartość w wodzie. Brązowe osady na dnie stawu (zadomowione bakterie nitkowate i śluzowce), które powodują kwitnienie alg nitkowatych, znikają z reguły bardzo szybko. Bakterie potrzebują do przemiany materii oprócz "składników odżywczych" wystarczającej ilości tlenu. Źle pracujący filtr nie zawsze jest oznaką brakujących bakterii, lecz w pewnych okolicznościach tylko oznaką zbyt małej ilości tlenu. Przy dodawaniu do filtra startowych kultur bakterii zawsze należy uważać na wystarczające zaopatrzenie w tlen. Stosując SauerstoffAktiv nie ma możliwości przedawkowania. Jako kulturę startową polecamy do filtrów nasze bakterie zawarte w środku Söll Filterstarterbakterien a w celu szybkiej aktywacji mechanizmów wody Söll BioBoooster.

Również w ziemie niebezpieczeństwo niedoboru tlenu jest duże. Wprawdzie zużycie tlenu jest mniejsze, ale rośliny produkują go jednak mniej, a wymiana tlenu przez pokrywę lodową zostaje wstrzymana. W takich sytuacjach może dochodzić do umierania ryb w wyniku niedoboru tlenu.


Dozowanie:

100 g SauerstoffAktiv na 1.000 litrów (1 qm) wody stawowej. Powinno się unikać zbyt małego dozowania, ponieważ w takim przypadku działanie produktu jest ograniczone. Produktu nie można przedawkować. Dokładny zakres działania produktu podany jest na opakowaniu.


Optymalny czas zastosowania:

Cały rok stawowy:

wiosna: Uruchomienie filtra, nowa instalacja stawowa, w takich przypadkach SauerstoffAktiv zapewnia wystarczającą ilość tlenu do wzrostu bakerii i przywraca wodzie stawowej czystość – dla niezmąconej radości posiadania stawu.

lato: Dzięki dużej zawartości substancji odżywczych w zbiorniku wodnym w trakcie cieplejszych pór roku mogą rozwijać się i kwitnąć algi, które w przypadku ich obumierania opadają na dno zbiornika wodnego jako szlam i tam są rozkładane przez bakterie przy zużyciu tlenu; może wtedy dochodzić do niebezpiecznych deficytów tlenu i umierania ryb w biotopie, w takim przypadku SauerstoffAktiv reguluje zawartość tlenu.

jesień: SauerstoffAktiv wspomaga mikrobiologiczny rozkład szlamu stawowego przez bakterie, wspomaga w ten sposób zdrowy rozkład produktów ubocznych bez wytwarzania trujących biogazów jak amoniak i siarkowodór i oczyszcza staw.

zima: Ryby potrzebują tlenu, ale pod lodem mają go zbyt mało do dyspozycji. SauerstoffAktiv zapewnia szybkie zaopatrzenie bez strat w rybach. Dzięki SauerstoffAktiv Państwa ryby przetrwają w zdrowiu zimną porę roku.


Rodzaj zastosowania:

SauerstoffAktiv powinno się rozprowadzić równomiernie nad całą powierzchnią stawu, wsypując go do zbiornika wodnego, nie rozpuszczawszy go uprzednio w wodzie!

• Nie należy wcześniej zarabiać produktu

• W przypadku stosowania filtry i pozostałe urządzenia mogą pozostać włączone.

• Nie należy wsypywać SauerstoffAktiv do lejka ssącego instalacji filtra!

• Naruszoną torebkę należy natychmiast zużyć. Produktu nie można przedawkować.

• Powinno się unikać bezpośredniego kontaktu proszku z roślinami przy wsypywaniu, ponieważ może dojść do przebarwień liści.

• Ryby i inni mieszkańcy stawu mogą podczas zastosowania pozostać w wodzie.

Wskazówka:

SauerstoffAktiv nie może być stosowany w przypadku wartości pH powyżej 9°! W takim przypadku powinni Państwo obniżyć wartość pH wody przed zastosowaniem SauerstoffAktiv z pH-Minus lub TeichFit® z Söll Teich-Pflegecenter.


Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody