Instrukcja stosowania WasserpflanzenPracht

Instrukcja ..::

Instrukcja stosowania


WasserpflanzenPrachtTa instrukcja zawiera ważne informacje o produkcie WasserpflanzenPracht.


WasserpflanzenPracht - bogate kolory, zdrowe i odporne kwiaty.


Zawartość

500 ml WasserpflanzenPracht wystarcza na 5.000 litrów ( 5 metrów sześciennych) wody stawu.


Obszary zastosowań

WasserpflanzenPracht jest stosowany w celu dostarczenia roślinom w stawach i biotopach podstawowych składników pokarmowych (makro i mikroelementów).

Środek można stosować nie tylko w nowych zbiornikach (szczególnie z folii / gotowych form / betonu), lecz również w istniejących, stabilnych ekologicznie systemach, żeby dostarczyć roślinom koniecznych składników pokarmowych. Dotkliwy ich brak może się objawiać słabym wzrostem, żółtymi liśćmi, martwymi krawędziami liści, słabym kwiatostanem i słabymi kolorami.


Skutek i korzyści

WasserpflanzenPracht dostarcza roślinom stawu podstawowych makro i mikroelementów w formie, która może natychmiast zostać przyswojona.

Zawiera również żelazo, które rośliny potrzebują do wielu ważnych funkcji. Jest ono w specjalnej formie, żeby rośliny mogły je łatwo przyswoić i w ten sposób wpiera optymalny wzrost roślin w stawie.

Skład indywidualnych elementów żywieniowych w WasserpflanzenPracht jest dokładnie dopasowany do wymagań roślin wodnych. Jest to ważne, ponieważ nadmierna ilość jednego składnika może przeszkodzić w przyswajaniu innego. Może to doprowadzić do symptomów niedoboru. Nie jest możliwe przedawkowanie WasserpflanzenPracht, ponieważ nie zawiera fosforanu, który wpływa na wzrost glonów.


Dawkowanie

• Normalne: 100 ml WasserpflanzenPracht na 1.000 litrów (1 m3) wody stawu.

• Do nowego stawu i dotkliwego braku składników pokarmowych (podwójne dawkowanie):

200 ml WasserpflanzenPracht na 1.000 litrów (1 m3) wody stawu.

• Wskazane jest, aby ponownie zastosować nawóz z połowicznym dawkowaniem po 4- 6 tygodniach: 50 ml WasserpflanzenPracht na 1.000 litrów (1 m3) wody stawu.

• W przypadku rozwiniętych glonów przed zastosowaniem WasserpflanzenPracht należy użyć AlgoSol.


Aplikacja

Optymalny czas podania

Podczas całego okresu wegetacji, szczególnie przy zbudowaniu nowego stawu i dotkliwego braku substancji odżywczych.


Sposób podania

Rozpuścić odmierzoną ilość preparatu z około 10 litrami wody i rozprowadzić dokładnie po powierzchni stawu. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z roślinami.


Wpływ na istoty żywe

Przy powyższym dawkowaniu, WasserpflanzenPracht nie wyrządza żadnej szkody ludziom i zwierzętom. Nie ma potrzeby zabierać ryb podczas częściowej zmiany wody. Stosując WasserpflanzenPracht nie ma potrzeby wyłączać systemu filtracyjnego.


Wskazówka

Zdrowy wzrost rośliny wymaga również dostatecznej twardości jak również wystarczająco wysokiej zawartości dwutlenku węgla / węglowodanów.

TeichFit firmy Söll zapewnia te optymalne warunki.


Współdziałanie z innymi produktami

Nie odnotowano żadnych zależności z innymi produktami.

Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody