Soll Polska
 Soll Polska
Pojemność Wydajność Art. nr Cena
500 g 5.000 l 11320 149,00
5 L 50.000 l 10888 599,00
10 kg 100.000 l 10260 949,00

WasserpflanzenPracht

WasserpflanzenPracht jest stosowany w celu dostarczenia roślinom w stawach i biotopach podstawowych składników pokarmowych (makro i mikroelementów). Środek można stosować nie tylko w nowych zbiornikach (szczególnie z folii / gotowych form / betonu), lecz również w istniejących, stabilnych ekologicznie systemach, żeby dostarczyć roślinom koniecznych składników pokarmowych. Dotkliwy ich brak może się objawiać słabym wzrostem, żółtymi liśćmi, martwymi krawędziami liści, słabym kwiatostanem i słabymi kolorami.

Skutek i korzyści:

WasserpflanzenPracht dostarcza roślinom stawu podstawowych makro i mikroelementów w formie, która może natychmiast zostać przyswojona. Zawiera również żelazo, które rośliny potrzebują do wielu ważnych funkcji. Jest ono w specjalnej formie, żeby rośliny mogły je łatwo przyswoić i w ten sposób wpiera optymalny wzrost roślin w stawie. Skład indywidualnych elementów żywieniowych w WasserpflanzenPracht jest dokładnie dopasowany do wymagań roślin wodnych. Jest to ważne, ponieważ nadmierna ilość jednego składnika może przeszkodzić w przyswajaniu innego. Może to doprowadzić do symptomów niedoboru. Nie jest możliwe przedawkowanie WasserpflanzenPracht, ponieważ nie zawiera fosforanu, który wpływa na wzrost glonów.

Dawkowanie:

• Normalne: 100 ml WasserpflanzenPracht na 1.000 litrów (1 m3) wody stawu. • Do nowego stawu i dotkliwego braku składników pokarmowych (podwójne dawkowanie): 200 ml WasserpflanzenPracht na 1.000 litrów (1 m3) wody stawu. • Wskazane jest, aby ponownie zastosować nawóz z połowicznym dawkowaniem po 4- 6 tygodniach: 50 ml WasserpflanzenPracht na 1.000 litrów (1 m3) wody stawu. • W przypadku rozwiniętych glonów przed zastosowaniem WasserpflanzenPracht należy użyć AlgoSol.

Optymalny czas zastosowania

Podczas całego okresu wegetacji, szczególnie przy zbudowaniu nowego stawu i dotkliwego braku substancji odżywczych.

Aplikowanie

Rozpuścić odmierzoną ilość preparatu z około 10 litrami wody i rozprowadzić dokładnie po powierzchni stawu. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z roślinami.

 
Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody