Soll Polska
 Soll Polska
Pojemność Wydajność Art. nr Cena
500 ml 10.000 l 11121 129,00
1 L 25.000 l 12274 199,00
2,5 L 50.000 l 11990 439,00
5 L 100.000 l 10892 599,00
10 L 200.000 l 10492 919,00

AlgoSol forte

AlgoSol forte jest płynnym produktem biocid'owym, który został stworzony w celu natychmiastowego zmniejszenia ilości glonów w trudnych przypadkach. AlgoSol forte powinien być stosowany jako "pierwsza pomoc" lub w przypadku masowego kwitnienia glonów.

Skutek i korzyści

Specjalny składnik efektywnie blokuje dostęp światła potrzebnego do procesu fotosyntezy. Oddana energia jest znacznie ograniczona. Dzięki obniżonemu metabolizmowi glonów, wyższej twardości węglanowej wody i utrzymaniu pojemności buforowej wody, możliwe jest zapobieganie nadmiernego wahania się wartości pH. Zmniejszenie ilości glonów (czas reakcji) może trwać kilka dni. Regularne stosowanie AlgoSol forte skutecznie zapobiega ponownemu wzrostowi glonów.

Dawkowanie:

przy dużym nagromadzeniu glonów stosować 50 ml AlgoSol forte na 1.000 litrów (1 metr sześcienny) wody stawu

Optymalny czas zastosowania

W okresie kwitnienia glonów tj. od kwietnia do sierpnia.

Otrożność

Jeżeli woda jest bardzo zaatakowana przez glony niebiesko - zielone (zwykle wyglądające jak pływający dywan glonów - nieznacznie oleisty, podczas gdy woda pod spodem jest stosunkowo jasna - i często o słodkim zapachu), AlgoSol forte nie powinien być użyty. W takim przypadku wskazane jest ostrożne stosowanie AlgoSol forte. Nie są znane jakiekolwiek inne bezpośrednie lub pośrednie skutki uboczne.

Aplikowanie

Dla optymalizacji skutku działania należy podzielić dawkę i dodać do wody w dwóch kolejnych dniach. Należy rozpuść odmierzoną ilość preparatu z przynajmniej 20 razy większą ilością wody stawu (np. w konewce) i równomiernie rozprowadzić rozpuszczony AlgoSol forte po powierzchni zbiornika. Należy unikać kontaktu nie rozpuszczonego AlgoSol forte z roślinami, gdyż może to spowodować powstanie plam na ich liściach. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po 48-u godzinach.

Ograniczenie działania

Wartości pH wody stawu przekraczający 8.6 stopni osłabia skuteczność AlgoSol forte. W takim przypadku, przed zastosowaniem Algosol należy obniżyć wartość pH stosując środek Ph Minus z laboratorium Söll. Nie należy stosować innych produktów Söll równocześnie z AlgoSol forte, ponieważ może to zmniejszyć jego skuteczność. Jednakże produkty te można użyć dzień przed lub po zastosowaniu AlgoSol forte. Wcześniejsze użycie torfu, siana, fragmentów siana, substancji próchnicowych i tym podobnych materiałów / substancji zmniejsza skuteczność AlgoSol forte i może prowadzić do zmącenia wody lub jej zbrązowienia. Te substancje zawierają składniki, które są biologicznie trudno rozkładalne i pogarszają jakość wody biotopu do poziomu zbliżonego do wody bagiennej, co jest szkodliwe dla flory i fauny stawu. Doradzamy usunąć te substancje ze stawu i filtra.

Składnik aktywny

Zawiera siarczan miedzi i monolinuron płynnego algicidu

 
Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody