Soll Polska

Biologiczne usuwanie mułu

Czyszczenie glonów

W każdym stawie z opadających liści, martwych mikroorganizmów, nie zjedzonej żywności i odchodów ryb z czasem tworzy się muł. Prowadzi to do procesów rozkładu w efekcie czego woda staje się mętna i ma nieprzyjemny zapach. Dodatkowo podczas procesów gnilnych wytwarzane sa toksyczne gazy, które niekorzystnie wpływają na ryby. Osad denny to skupisko potencjalnych składników odżywczych glonów dlatego aby zabezpieczyć się przed masowym wzrostem glonów należy regularnie wiosną i latem oczyszczać zbiornik.

 

Właściciel stawu chcąc pozbyć się szlamu nie musi wchodzić już do swojego zbiornika lub używać odkurzacza do szlamu. Mechaniczne usuwanie mułu jest na dłuższą metę nie tylko nieskuteczne, lecz również narusza warstwy mułu i uwalnia poprzez zawirowania szkodliwy amoniak.

 

Bardziej efektywną metodą jest biologiczny rozkład mułu wykorzystując dwuskładnikowy produkt TeichschlammEntferner marki Söll.

Jeden z elementów jest czysto mineralny i jest odpowiedzialny za oczyszczanie organicznego zamulenia stawu. Dzięki opatentowanej kombinacji mineralnej firmy Söll jest aktywnie utleniana warstwa osadowa, a następnie rozkładana; metale ciężkie i inne niebezpieczne dla ryb substancje, a także fosforany - źródło pożywienia glonów ulegają absorbcji. Rezultatem tego jest widoczna degradacja warstwy osadu i skuteczne zapobieganie rozkwitu glonów. Ponadto natychmiast neutralizowany zostaje nieprzyjemny zapachy.

 

 

Drugi składnik preparatu oparty na bakteriach i aktywnym tlenie troszczy się o przejrzystość wody. Aktywne mikroorganizmy od razu zaczynają zmniejszać ilość osadów, obumarłych glonów, szczątków roślin i liści oraz substancji niebezpiecznych dla ryb. W ten sposób możliwe jest stworzenie czystego i zdrowego stawu.

 

Produkt jest podwójnie skuteczny z bakteriami filtracyjnymi i aktywnym tlenem, dodatkowo zabezpiecza przed Procesami gnilnymi i tworzeniem się toksycznych gazów.

 

 
Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody