Soll Polska

Basen

Czysta woda w basenie

Kiedy robi się ciepło i nadchodzi lato, w ogrodach widzi się coraz więcej basenów i brodzików. Szczególnie dzieci spędzają w nich dużo czasu. Niewielu z nas jednak wie, że równie dobrze czują się w nich bakterie i zarazki. Wysoka temperatura oraz stojąca woda tworzą idealne warunki do rozmnażania się wszelkich patogenów. Pozornie niegroźne bakterie mogą stać się dla każdego bardzo groźne gdy rozwinie się infekcja. Tak jak w dużych basenach publicznych również w przydomowych basenach i brodzikach powinno się odkażać wodę, aby zapobiec rozwojowi infekcji i chorób.

 

Dezynfekcja wody w basenie ma na celu zabicie w niej wszystkich bakterii i drobnoustrojów (fauny i flory). Jest szereg metod dezynfekcyjnych o różnym stopniu skuteczności. Najpopularniejsza metoda polega na dozowaniu aktywnego tlenu lub chloru. Wybierając wersję tańszą -dezynfekcję z użyciem chloru należy pamiętać że większość dostępnych preparatów zawiera formę gazową chloru, która po zastosowaniu uwalnia się na powierzchni wody i niestety powoduje liczne reakcje alergiczne i drażniące.

 

 

 

AquaDes
Polecamy natomiast państwu preparat AquaDes® marki Söll, który tłumi tzw. efekty uboczne procesu dezynfekcji bowiem nie zawiera gazowej formy chloru a wykorzystuje tylko minimalne ilości chloru do efektywnej dezynfekcji wody. Skład produktu jest zgodny z ustaleniami DVGW Research Center w Dreźnie, na której stwierdzono, że stosowanie minimalnej ilości chloru przez dłuższy czas działa lepiej niż skoncentrowany chlor. AquaDes® likwiduje bakterie, grzyby i zarodniki, jest przyjazny dla alergików i dzieci, nie wywołuje skórnych reakcji alergicznych, zaczerwienienia oczu lub podobnych objawów.

AlgenFrei

 

Aby utrzymać odpowiednią jakość wody basenowej, trzeba do niej także dodawać środki zapobiegające rozwojowi glonów. Glony rozwijają się i gromadzą przede wszystkim w miejscach, gdzie woda jest nieruchoma. Robi się wtedy zielona, a na ścianach i na dnie basenu oraz elementach jego wyposażenia powstaje śliski osad. Obecność glonów sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, które mogą być przyczyną różnych chorób. Aby uniemożliwić rozwój glonów zalecamy stosowanie preparatu AlgenFrei marki Söll, który jest bezpieczny dla ludzi a przede wszystkim działam przed długi czas

 

Fontanna

Fontanny są "żywym" elementem ogrodu. Przyciągają uwagę, niezależnie od tego, czy tworzą wysoki i rozproszony pióropusz czy też niski bulgoczący strumień tuż nad dyszą czy sa po prostu kolumnami dekoracyjnymi. Z uwagi na fakt, iż w zbiornikach z fontannami nie ma dużego ruchu wodny niestety już po kilku dniach tworzy się brzydki, śliski osad , który z czasem zmienia kolor wody na zielony i niestety woda zaczyna brzydko pachnieć. Bardzo ważna jest regularna pielęgnacja środkami przeciwglonowymi.

 

 

 

 

W przypadku obiektów fontannowych wyposażonych w mechaniczne filtry piaskowe najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie formuły płynnego algicydu, który jest nieszkodliwy dla powierzchni i nie kłóci się z żadnymi środkami dezynfekującymi, służącymi do przygotowania wody w fontannach i ozdobnych wodotryskach wewnątrz i na zewnątrz. Polecamy preparat SpringbrunnenKlar marki Söll. Oprócz skutecznej ochrony przed glonami preparat dodatkowo zabezpiecza przed odkładaniem się osadów wapiennych chroniąc w ten sposób układ filtracyjny.

 

Do mniejszych wodotrysków pozbawionych systemu filtracyjnego polecamy preparat ZierbrunnenKlar. Obydwa preparaty nie nadają się do zbiorników z żywymi organizmami.

 

Zbiornik architektoniczny

Zbiorniki architektoniczne charakteryzują się nowoczesną formą, są zazwyczaj płytkie i pozbawione roślinności i ryb. Z uwagi na brak fauny i flory najskuteczniejszymi w takim przypadku są systemy filtracyjne oparte na mechanicznej filtracji piaskowej oraz chemicznych produktach przeciwglonowych (identyczna zasada jak w dużych fontannach). Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu SpringbrunnenKlar marki Söll.

 

 

 

 

 

 
Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody