Instrukcja stosowania Fisch Mineral

Instrukcja ..::

Instrukcja stosowaniaFischMineral®.


Ta instrukcja zawiera ważne informacje o produkcie FischMineral®..Zakres zastosowania

FischMineral® zawiera konieczne dla życia minerały i pierwiastki śladowe, w stężeniach dokładnie dostosowanych do potrzeb Państwa ryb i wspomaga w ten sposób ich zdrowie.

FischMineral® służy ponadto do profilaktycznego zastosowania w wodzie w stawach ozdobnych i biotopach i chroni w ten sposób ryby przed sytuacjami stresowymi, jak zła jakość wody, zbyt ciepła pogoda, jak i silny rozwój alg, które zagrażają ich zdrowiu. Również znajdujące się w wodzie trujące dla ryb substancje jak amoniak i azotyn są unieszkodliwiane dzięki zastosowaniu FischMineral®. W przypadku nowej obsady biotopu rybami, muszlami, ślimakami i innymi zwierzętami, jak i roślinami stawowymi do stawowego biotopu mogą zostać wprowadzone w pewnych okolicznościach zarazki chorób i pasożyty. FischMineral® pomaga zapobiegać pasożytniczym chorobom ryb, oczyszczać wodę i uwolnić ją od nieprzyjemnych zapachów, jak również osiągnąć wzmocnienie odporności i żywotności ryb.


Przeciwwskazania

W przypadku masowego kwitnienia alg nitkowatych powinno się zastosować FischMineral® dopiero po zastosowaniu Söll FadenalgenVernichter względnie Söll AlgoSol® lub Söll AlgoSol® forte.


Sposób działania i szczególne korzyści

FischMineral® zawiera aktywny tlen, który oczyszcza wodę i usuwa nieprzyjemny zapach, który często pochodzi ze zredukowanych, gnijących odpadów. FischMineral® ma działanie dezynfekujące i służy rybom jako profilaktyczna ochrona przed infekcjami i zarazkami chorobowymi.

Dzięki jego bardzo wartościowej kombinacji substancji aktywnych FischMineral® stabilizuje jakość wody biotopu i zwiększa jego zdolność do samooczyszczania; toksyczność azotynu dla ryb zostaje znacznie obniżona.


Dozowanie

100 g FischMineral® na 1.000 litrów (1 metr sześcienny) wody stawowej.


Optymalny czas zastosowania:

Wiosną ryby są szczególnie podatne na infekcje i zakażenia pasożytnicze, ponieważ są jeszcze osłabione przez zimę, podczas gdy aktywność zarazków i pasożytów wzrasta w wyniku rosnących temperatur. Zastosowanie FischMineral® przed zamarznięciem stawu w zimie polepsza zaopatrzenie w tlen pod pokrywą lodu i zaopatrzenie ryb w minerały i pierwiastki śladowe podczas zimowania. Aby zapewnić wystarczające zaopatrzenie w tlen w miesiącach zimowych i pomóc przetrwać rybom zimę w zdrowiu, polecamy Państwu dodatkowo zastosowanie Söll Sauerstoff Depot Tabs. Również w przypadku nowej obsady zbiorników wodnych rybami i innymi zwierzętami stawowymi, jak również roślinami stawowymi, której skutkiem może być zawirowanie dna stawu, FischMineral® jest szczególnie godny polecenia jako profilaktyczna dezynfekcja. Ponadto FischMineral® powinno się stosować profilaktycznie w czasie miesięcy letnich. Dzięki temu ryby mogą lepiej znieść sytuacje stresowe, do których dochodzi właśnie z powodu wyższych temperatur, wysokich stężeń azotynu etc.


Rodzaj zastosowania:

FischMineral® zgodnie z instrukcją dozowania powinno się rozprowadzić równomiernie nad powierzchnią stawu, nie rozpuszczawszy go uprzednio w wodzie!

Powinno się unikać bezpośredniego kontaktu proszku z roślinami. W przypadku stosowania FischMineral® filtry i pozostałe urządzenia mogą pozostać włączone. FischMineral® należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Przy przechowywaniu należy unikać kontaktu z wodą. Naruszoną torebkę należy natychmiast zużyć.


Działanie na organizmy żywe:

Zastosowanie FischMineral® jest nieszkodliwe dla fauny i flory zbiornika wodnego, tzn. że ryby i inni mieszkańcy stawu mogą podczas zastosowania pozostać w wodzie. Woda zawierająca FischMineral® nadaje się również idealnie do podlewania w ogrodzie.

Interakcje z innymi produktami pochodzącymi z Söll TEICH-PFLEGECENTER:

Söll AlgoSol® względnie Söll AlgoSol® forte nie powinny być jednocześnie stosowane z FischMineral®! Zastosowanie FischMineral® dzień przed lub po zastosowaniu Söll AlgoSol® względnie Söll AlgoSol® forte jest jednak bez problemu możliwe. Pozostałe produkty z Söll TEICH-PFLEGECENTERs mogą być bez problemu stosowane w każdej chwili w kombinacji z FischMineral®. Nieznane są w związku z tym żadne negatywne interakcje.


Inne środki do stosowania w pielęgnacji stawu:

Jeśli po zastosowaniu FischMineral® występuje utrzymujące się długo zmętnienie lub brązowawe zabarwienie wody, wówczas spowodowane jest to prawdopodobnie wcześniejszym zastosowaniem torfu, związków próchniczych i innych środków służących do przygotowania stawu, które zawierają dodatki kompleksujące. Najczęściej można usunąć to zmętnienie i przebarwienie poprzez zastosowanie Söll SAUERSTOFF-AKTIV z Söll TEICH-PFLEGECENTER.


Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody