Instrukcja stosowania P-lock AlgenStopp

 Instrukcja ..::

Instrukcja stosowania


P-Lock AlgenStopp


Ta instrukcja zawiera ważne informacje o produkcie P-Lock AlgenStopp.


Zawartość

100 g P-Lock AlgenStopp wystarcza na 2.000 litrów wody.

250 g P-Lock AlgenStopp wystarcza na 5.000 litrów wody.

500 g P-Lock AlgenStopp wystarcza na 10.000 litrów wody.


Obszary zastosowań

P-Lock AlgenStopp jest produktem wiążącym fosforany do postaci nierozpuszczalnego minerału. Fosforany są najważniejszą pożywką glonów i dzięki stosowaniu PhosLock® AlgenStopp pokarm glonów jest usunięty z wody. PhosLock® AlgenStopp jest również tak zaprojektowany, aby zmniejszać ilość osadów w stawach i biotopach. Dzięki temu zapobiega akumulacji mułu i formowania szlamu.


Uwaga

P-Lock AlgenStopp nie powinien zostać użyty, jeśli poziom pH wody wynosi ponad 8.8 stopni! W takim przypadku należy w pierwszej kolejności zastosować środek TeichFit lub PH Minus firmy Söll.


Dawkowanie

50 g P-Lock AlgenStopp na 1.000 litrów wody stawu.

Jeśli poziom fosforanów w wodzie jest wyższy niż 1.0 mg / litr polecamy zastosowanie 75 g P-Lock AlgenStopp na 1.000 litrów wody stawu.


Aplikowanie

Optymalny czas podania

Idealnym czasem na podanie P-Lock AlgenStopp jest okres bezpośrednio przed i podczas sezonu zimowego. Powodem tego jest fakt, że podczas tego okresu koncentracja pożywki w wodzie stawu osiąga najwyższy poziom. Przy częściowej lub całkowitej zmianie wody, bogatej w fosforany również należy zastosować PhosLock® AlgenStopp. W przypadku masowego rozwoju glonów PhosLock® AlgenStopp powinien być użyty dopiero po zastosowaniu środka AlgoSol. W ten sposób obniży się poziom pożywki glonów, a tym samym zostanie zablokowane ich odradzanie w wodzie.


Sposób podania

P-Lock AlgenStopp należy rozprowadzić równomiernie po powierzchni stawu. Nie ma potrzeby wcześniejszego rozpuszczenia środka w wodzie. Należy unikać bezpośredniego kontaktu proszku z roślinami. Nie ma też potrzeby wyłączenia filtra lub jakichkolwiek innych urządzeń. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Unikać kontaktu z wodą lub wilgocią podczas przechowywania.


Soll Polska - Założenie oczka wodnego lub wymiana wody